لوله بازکنی استخر

در هنگامی که رد شدن آب به سختی و خیلی به کندی می شود با پمپ کردن ساده به روش زیر می توان لوله را باز کرد :
۱-انجام کار به این طریق است که آب را اول در کاسه توالت و یا کفشویی بازی کنیم و بعد از آن پمپ را با فشار در آن محل قرار می دهیم نیروی وارده موجب متراکم کردن لاستیک پمپ به داخل سیفون می گردد و به همین دلیل مسدود شدن مجرا بر طرف می شود .
۲- تراکم باد :
در صورتی که به دلیل وجود شئ بیرونی یا سخت شدن فضولات باشد باید لوله را توسط تراکم هوا باز کرد این دستگاه مخزنی دارد که با تلمبه زدن هوا داخل آن انباشته می شود و عقربه با حرکت بر روی صحفه گیج مقدار فشردگی هوا را نمایش می دهد .
با حفظ دقیق و کامل دستگاه به صورتی که خطر پس زدن و سانحه پدید نیاید دسته وسیله را می کشیم و عمل پمپ شدن با تولید صدای مهیب انجام می شود و مجرا سریعا باز می گردد .
در صورت نیاز عمل تراکم هوا با دستگاه را چندین مرتبه انجام می دهیم تا لوله گرفته شده باز شود .
یکی دیگر از راه کار این می باشد که با روان آب به داخل لوله ها و مشاهده عبور سریع ، باز شدن مجرا آزمایش می گردد فنر زدن در صورتیکه به طریق تراکم کردن هوا نتوانیم لوله را بازگشایی نماییم ، روش فنر زدن را به کار می گیریم در صورت فاصله مکان انسداد با شتر گلو زیاد است عمل فنر زنی با وسیله خاصی انجام می شود این دستگاه نیاز به برق دارد .
در صورتی که روش قبل پاسخ گو خوبی نباشد و باز نگردد از روش کمپرس هوا نتوانیم مجرا را باز نماییم فنر زنی را به کار می گیریم قسمت ابتدایی فنر تقریبا ۱۰۰ میلیمتر تز و مستقیم و از مواد محکم می باشد قسمت ابتدایی پیچ ها مخروطی در فنر ، باعث حرکت اجسام به جلو می گردد . کار این وسیله با صدای وزوز و با چرخش فنر و بازی کردن آن به سمت جلو انسداد را باز می کند .
در اینجا با ریختن آب با فشار بسیار زیاد و عبور پرسرعت آن ، کار انجام گرفته را امتحان می کنیم . امروزه ما از ماشین آلات لوله بازکن جدید که سریعا کار را به سر انجام می رسانند و به شکل های مختلف است ، استفاده می گردد .
در هنگامی که کشش آب به سختی و خیلی به کندی می شود با پمپ کردن معمولی به طریق زیر می توان لوله را باز نمود :
۱-انجام کار به این طریق است که آب را در ابتدا در کاسه دستشویی و یا کفشویی بازی کنیم و سپس پمپ را با فشار زیاد در آن مکان قرار می دهیم نیروی وارده سبب متراکم کردن لاستیک پمپ به درون شترگلو می شود و به همین دلیل مسدود شدن لوله بر طرف می شود .
۲- متراکم کردن باد :
اگر به علت وجود شئ بیرونی یا سفت شدن فضولات باشد بایستی مجرا را توسط متراکم کردن هوا باز کرد این وسیله تانکی دارد که با تلمبه زدن هوا درون آن انباشته می شود و عقربه با جابجایی روی صحفه گیج میزان فشار هوا را نمایش می دهد .
با حفظ دقیق و کامل دستگاه به صورتی که مخاطره لگد زدن و اتفاق پدید نیاید دسته وسیله را می کشیم و عمل پمپ کردن با تولید صدای مهیب انجام می شود و لوله بلافاصله باز می گردد .
در صورت لزوم کار متراکم کردن باد با دستگاه را چندین بار انجام خواهیم داد تا لوله مسدود شده بازگشایی شود .
یکی دیگر از راه کار این می باشد که با ریختن آب به درون لوله ها و مشاهده عبور سریع ، باز شدن لوله امتحان می شود فنر زنی در صورتیکه به طریق متراکم کردن هوا نمی توانیم لوله را بازگشایی نماییم ، روش فنر زنی را به کار می گیریم در صورت مسافت محل انسداد با شتر گلو خیلی است کار فنر زدن با دستگاه مخصوصی انجام می گیرد این دستگاه نیاز به برق دارد .
اگر روش قبل جواب گو خوبی نباشد و باز نشود از روش کمپرس هوا نتوانیم مجرا را باز کنیم روش فنر زدن را انجام می دهیم قسمت نوک فنر تقریبا ۱۰ سانتی متر تز و مستقیم و از مواد محکم می باشد قسمت اولیه انحنا مخروطی در فنر ، باعث حرکت اشیا به سمت جلو می گردد . کار این وسیله با صدای وزوز و با چرخیدن فنر و حرکت آن به سمت جلو انسداد را باز می کند .
در اینجا با روان کردن آب با حجم زیاد و کشش پرسرعت آن ، کار انجام شده را امتحان می کنیم . امروزه ما از ماشین آلات لوله بازکن مدرن که سریعا عملیات را انجام می دهند و به فرم های مختلف است ، استفاده می شود .
آیا امکانی هست که نیازی به لوله بازکنی پیدا نکنیم ؟ در برخی اصلا مقدور نیست اما در صورتی که کاربری خانه مسکونی باشد می توان با رعایت نکاتی بتوانیم جلوی انسداد لوله را بگیریم و دیگر احتیاجی به لوله بازکنی پیدا نکنیم
در مواقع گرفتگی لوله فاضلاب چه کاری را می بایست انجام داد ؟ در صورتی که شما از افرادی هستید که با گرفتگی لوله استخر روبرو می شوید بایستی نکاتی را برای پیشگیری از انسداد لوله فاضلاب در نظر داشته باشید و این موارد به صورت کامل مراعات کنید تا به این وسیله نظاره گر مسدود شدن زودهنگام لوله های خانه خود نباشید حتی الامکان از توری های موجود در بازار تهیه نمایید ودر ورودی لوله های خود بگذارید و سعی کنید اکثر مواقع از صافی مناسب استفاده نمایید و گاهی نیز امتحان کنیم که اشیا بزرگ توان گذر از توری و درپوش لوله را نداشته باشید . بعد از شستشو مکان هایی مانند آشپزخانه ، حیاط و پارکینگ و یا … که دارای سنگ ریزه هستند سعی نماییم از ورود اشیا و یا خرده سنگ ها و یا … جلوگیری نمایید و بعد از پایان نیز چند دقیقه آب را داخل لوله ها بگذارید و یا اینکه آب را در داخل ظرفی پر کنید و به داخل ظرفی پر نمایید این کار باعث این می شود که در درون لوله در صورتی که موادی هم رسوب کرده باشد تا حدود بسیار زیادی برای هدایت آنها کار آمد باشد

باز کردن لوله های محکم با ابزار روز بدون خرابی و یا قیمت ارزان . رسوب تراشی گرفتن جرم داخل لوله ها تا طول ۵۰ متر توسط فنر و متراکم نمودن باد برطرف کردن نم و رطوبت برطرف کردن چکه سقف بدون تخریب با مواد خاص و با استادکاران پر تجربه ما .
لوله بازکنی مجرا های اصلی آپارتمان ها و لوله های منهول ها توسط دستگاه بزرگ لوله بازکنی و توسط فنر دور ۵۴ شستشو درون لوله و منهول با فشار زیاد آب و تراکم باد و تمیز نمودن داخل مجرا با ماشین واتر جت تعمیر توالت فرنگی و مرمت به صورت کلی و جزئی ، تبدیل توالت ایرانی به فرنگی و یا تبدیل دستشویی فرنگی به توالت ایرانی
مشخص نمودن ترکیدگی لوله آب و پساب تخلیه نمودن چاه توسط تانکر های بزرگ و متوسط رسوب گیری توسط نیروی انسانی ، حفر کردن چاه آب و پساب با حداقل کندن ، لوله کشی فاضلاب و گذاشتن ونت هوای درون چاه به خارج از آپارتمان برای اینکه گاز داخل چاه مناسبتر خارج گردد اصولا لوله را تا بالای ساختمان ادامه می دهیم و یا در پاره ای از مواقع همان مجرا که راه آب طبقه بالا خانه ادامه دارد استفاده می نماییم مجرای فاضلابی که از پشت بام به طرف چاه منحرف بشود معمولا به خاطر نبود توری تندتر مسدود می شود و برای اینکه موقع بارندگی با این مورد مواجه نشویم بهتر است که پیش از شروع فصول بارش های جوی کل مسیر با وسیله لوله بازکنی بازدید بشود .

آیا راهی هست که هیچ وقت نیازی به لوله بازکنی پیدا نکنیم ؟ در زمان هایی اصلا امکان ندارد اما در صورتی که کاربری خانه مسکونی باشد می توانید با رعایت چند نکته می توانیم جلوی انسداد لوله را گرفت و دیگر احتیاجی به خدمات لوله بازکنی نداشته باشیم
در مواقع انسداد مجرای فاضلاب چه کاری را بایستی انجام داد ؟ اگر شما از کسانی هستید که با گرفتگی لوله استخر درگیر می شوید بایستی مواردی را برای پیشگیری از مسدود شدن مجرای فاضلاب در نظر داشته باشید و این موارد کاملا رعایت نمایید تا اینگونه شاهد گرفتگی زودهنگام لوله های محل زندگی خود نباشید می توانید از توری های موجود در بازار تهیه کنید ودر ورودی مجرای خود بگذارید و تلاش کنید اکثر مواقع از توری مناسب استفاده نمایید و هر چند وقت یکبار نیز امتحان کنیم که آشغال بزرگ توان گذر از توری و درپوش لوله را نداشته باشید . بعد از شستشو محیط هایی نظیر آشپزخانه ، حیاط و پارکینگ و یا … که دارای اجسام درشت می باشند تلاش نماییم از ورود آشغال و یا سنگ ریزه ها و یا … جلوگیری کنید و پس از پایان نیز چند لحظه آب را داخل لوله ها قرار بدهید و یا اینکه آب را در درون سطلی پر کنید و به داخل سطلی پر کنید این کار باعث می شود که در درون لوله اگر موادی هم رسوب کرده باشد تا حدود زیادی جهت هدایت آنها کار آمد باشدلوله بازکنی تامکا به چه دلیل گزینه اول شماست.

 • تامکا مجهزترین موسسه لوله بازکنی استخر
 • لوله بازکنی تامکا، استخر با بهترین قیمت و خدمات عالی
 • لوله بازکنی همراه با ماشین آلات مجهز در استخر
 • رضایت مشتری از اولویت های مهم استخر است
 • لوله بازکنی استخر

  نویسنده مطلب: admin

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *