لوله بازکنی در محله فتح

در مواردی که کشش آب به سختی و خیلی آرام می شود با پمپ کردن معمولی به روش زیر می توانیم لوله را باز کرد :
۱-انجام کار به این طریق است که آب را در ابتدا در کاسه دستشویی و یا کف بازی کنیم و سپس پمپ را با فشار مضاعف در آن مکان قرار می دهیم فشار موجب متراکم کردن لاستیک پمپ به درون شترگلو می گردد و در نتیجه مسدود شدن مجرا مرتفع می شود .
۲- متراکم کردن هوا :
اگر به علت وجود شئ خارجی یا سفت شدن فضولات باشد بایستی مجرا را با تراکم هوا باز نمود این دستگاه تانکی دارد که با تلمبه نمودن هوا داخل آن فشرده می شود و نشانگر با حرکت روی صحفه مدرج مقدار فشار هوا را نمایش می دهد .
با نگهداری دقیق و کامل دستگاه به صورتی که مخاطره پس زدن و اتفاق بوجود نیاید اهرم دستگاه را خواهیم کشید و کار پمپ شدن با تولید صدای مهیب انجام خواهد شد و مجرا بلافاصله باز می گردد .
در صورت لزوم عمل تراکم هوا با وسیله را چند دفعه انجام می دهیم تا مجرا گرفته شده بازگشایی شود .
یکی دیگر از راه کار این می باشد که با روان آب به داخل لوله ها و دیدن عبور سریع ، باز شدن لوله آزمایش می گردد فنر زدن در صورتیکه به طریق متراکم نمودن هوا نتوانیم لوله را بازگشایی نماییم ، روش فنر زدن را به کار می گیریم در صورت مسافت محل گرفتگی با شتر گلو خیلی باشد عمل فنر زدن با دستگاه خاصی انجام می شود این وسیله نیاز به انرژی الکتریکی دارد .
اگر روش قبل پاسخ گو خوبی نباشد و باز نشود از روش تراکم هوا نتوانیم لوله را باز کنیم فنر زدن را به کار می گیریم قسمت نوک فنر تقریبا ۱۰ سانتی متر تز و مستقیم و از مواد محکم می باشد قسمت اولیه پیچ ها مخروطی شکل در فنر ، سبب حرکت اجسام به جلو می شود . کار این وسیله با صدای وزوز و با چرخش فنر و بازی کردن آن به سمت جلو گرفتگی را باز می کند .
در اینجا با روان کردن آب با فشار بسیار زیاد و کشش سریع آن ، کار انجام شده را امتحان می کنیم . امروزه ما از ماشین آلات لوله بازکن جدید که به سرعت عملیات را به سر انجام می رسانند و به شکل های مختلف است ، استفاده می شود .
بیشتر مواقع لوله فاضلاب ظرفشویی یا دستشویی به مرور گرفته می شود و آب خوب رد نمی شود .
پرسنل ما تلاش می کنند که پاسخگوی احتیاجات شما در همه شبانه روز در منزل شما سروران باشند . کافی است در هر نقطه ای از سطح شهر تهران با تامکا تماس حاصل نمایید تا بتوانیم در سریع ترین زمان خدمات و سرویس خوب را در محله فتح عرضه کنیم . همکاران ما بسیار با تجربه و فنی هستند به همین دلیل به شما اطمینان خواهیم داد که هدف ما جلب نظر مثبت شماست .
اکثر اوقات مجرای پساب ظرفشویی یا دستشویی به تدریج مسدود می شود و آب به درستی رد نمی شود .
همکاران ما کوشش می کنند که پاسخگوی احتیاجات شما در تمام شبانه روز در منزل شما بزرگواران باشند . کافی است در هر نقطه ای از شهر تهران با تامکا تماس حاصل نمایید تا بتوانیم در سریع ترین زمان خدمات و سرویس خوب را در محله فتح ارایه کنیم . پرسنل ما خیلی با تجربه و فنی می باشند به همین دلیل به شما اطمینان خواهیم داد که هدف ما کسب نظر مثبت شماست .

در مواردی که رد شدن آب به سختی و خیلی به کندی می شود با پمپ کردن ساده به روش زیر می توانیم لوله را باز کرد :
۱-انجام کار به این روش است که آب را در ابتدا در کاسه توالت و یا کفشویی بازی کنیم و سپس پمپ را با فشار زیاد در آن محل قرار می دهیم فشار سبب متراکم کردن لاستیک پمپ به داخل شترگلو می شود و در نتیجه مسدود شدن مجرا بر طرف می شود .
۲- تراکم هوا :
در صورتی که به علت وجود شئ بیرونی یا سخت شدن لجن باشد بایستی مجرا را با متراکم کردن هوا باز نمود این دستگاه تانکی دارد که با تلمبه نمودن هوا داخل آن فشرده می شود و عقربه با حرکت روی صحفه گیج میزان فشار هوا را نشان می دهد .
با نگهداری دقیق و مطمئن سیستم به طوری که خطر لگد زدن و سانحه پدید نیاید اهرم دستگاه را می کشیم و کار پمپ شدن با تولید صدای شدیدی انجام خواهد شد و مجرا بلافاصله باز می گردد .
در صورت لزوم کار تراکم هوا با وسیله را چندین بار انجام می دهیم تا مجرا مسدود شده باز شود .
یکی دیگر از روش این است که با ریختن آب به درون لوله ها و مشاهده کشش سریع ، باز شدن مجرا امتحان می شود فنر زدن در صورتیکه به روش تراکم نمودن هوا نمی توانیم مجرا را بازگشایی کنیم ، روش فنر زنی را انجام می دهیم در صورت فاصله محل انسداد با سیفون خیلی است عمل فنر زنی با دستگاه مخصوصی انجام می گیرد این دستگاه نیاز به برق دارد .
در صورتی که کارهای پیشین جواب گو مناسبی نباشد و باز نشود از روش متراکم نمودن هوا نتوانیم مجرا را باز نماییم روش فنر زنی را انجام می دهیم قسمت نوک فنر حدودا ۱۰۰ میلیمتر تز و صاف و از جنس مقاوم می باشد قسمت ابتدایی انحنا مخروطی در فنر ، سبب سردادن اشیا به سمت جلو می شود . کار این دستگاه با صدای وزوز و با چرخیدن فنر و حرکت آن به سمت جلو انسداد را باز می کند .
در اینجا با ریختن آب با حجم زیاد و کشش پرسرعت آن ، کار انجام شده را امتحان می کنیم . امروزه ما از ماشین آلات لوله بازکن جدید که سریعا کار را به سر انجام می رسانند و به شکل های مختلف است ، استفاده می گردد .

دلیل انسداد لوله ها :
بیشتر زمان ها راه آب دستشویی و یا ظرفشویی با گذشت زمان گرفته خواهد شد و آب خوب عبور نمی کند .
هر چند وقت بایستی توسط سیفون تلمبه بزنید . یا از مواد لوله بازکن مثل اسید استفاده نمایید تا راه آب باز شود ولی ایراد اینجاست که استفاده از این مواد ممکن است باعث اشکال شوند به این دلیل مواد اسیدی جدار لوله ها رو می خورند و یا دچار پوسیدگی می کنن .
کافیست تا لوله فاضلاب مقداری کهنه باشند یا کمی دچار پوسیدگی کمی باشه تا با تماس این مواد،لوله سوراخ شود و حادثه به بار بیاید .

اول به نشانه ها پرشدن شده چاه اشاره می کنیم پرشدن چاه نشانه های متعددی را دارد که امکان دارد یک روز با آن برخورد کنیم و در این مقال بهدلایل و نشانه های آن اشاره می کنیم :
۱-چاه چند سال است که تخلیه نگردیده است ؟
۲-به تازگی آیا بوی نامطبوع فاضلاب در خانه وجود دارد ؟
۳-آیا انسداد توالت پدید آمد ؟
۴-آیا سوسک ها وجودشان زیادتر ملاحظه می گردد ؟
۵-آیا ترک یا تو رفتگی در دور چاه رخ داده ؟
این نشانه های است که می تواند به شما نشان بدهد که فاضلاب شما پر شده و یا می خواهد پر شود که باید سریعا نسبت به آن توجه نمایید . بایستی گفت که چاه فاضلاب در طی سال ها متمادی و با گذشت زمان چاه با فرسودگی روبرو می شود . چاه فاضلاب بهتر می باشد هر چند سال بازدید گردد . تا از حوادث قابل پیشگیری جلوگیری نماییم .
علت بوی نامطبوع که گاهی ممکن است از چاه دستشویی به مشام برسد این می باشد که پس از گذشت زمانی ارگانیسم ها بی هوازی موجود در چاه اقدام به تجزیه آن می کنند و در نتیجه این فرآیند ، گازهایی مانند آمونیاک ، متان و هیدروژن سولفوره پدید می آیند . این گازها به آرامی از چاه بالا می آیند و بوهای نامطلوبی در فضای توالت پخش می شود در صورتی که اگر مانعی در سرویس بهداشتی وجود نداشته باشد این گازهای نامطبوع به سادگی باعث بدبو شدن محیط می شوند .

لوله بازکنی در محله فتح

نویسنده مطلب: admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *