لوله بازکنی پرستار

در صورتی کهانسداد پرستار به خاطر وجود آشغال خارجی یا سفت شدن لجن بایستی لوله را به وسیله هوا باز کرد
این وسیله تانکی دارد که با تلمبه زدن هوا ، هوا را درون آن انباشته می شود و عقربه با حرکت روی گیج فشار میزان فشار هوا را نشان می دهد . با مهار کردن دقیق خروجی ابزار سفت نگه داریم تا به این شکل خطر پس زدن پدید نیاید اهرم وسیله را می کشیم و عمل پمپ کردن با تولید صدای زیاد انجام و لوله سریعا باز می شود تشخیص شکستگی انواع لوله های آب و فاضلاب با تضمین تشخیص نم و رطوبت و گازهای نامطلوب منتشر شده از سیستم لوله کشی ساختمان ، نظارت بر سیستم موتور خانه ، مرمت خرابی لوله کشی ، رفع انسداد مجاری فاضلاب با ابزار ژنراتور با فنرهای متفاوت در اندازه های متفاوت بیرون آوردن تضمین اشیاء وارد شده به لوله فاضلاب نصب انواع سرویس های بهداشتی ، لوله بازکنی آشپزخانه ، لوله بازکنی توالت ، لوله بازکنی حمام ، رفع گرفتگی لوله حمام ، رفع گرفتگی لوله های سیمانی ، لوله بازکنی لوله های مسی توسط فنر لوله بازکن .
بوی نامطبوع پساب سلامتی کودکان و سالمندان را خیلی بیشتر تهدید می کند :
گاز سولفید هیدروژن یا گازهای فاضلاب موادی بسیار سمی هستند که از تجزیه پساب موجود در چاه پساب ایجاد می کردند گازهای موجود در فاضلاب تاثیرات مزمن گسترده ای را دارا می باشد در غلظت های بسیار کم این گاز باعث بیماری هایی مانند حس کسلی ، حالت تهوع و سیستم تنفسی می شود
در صورتیکه تماس با این گاز ادامه داشته باشد افراد امکان دارد دچار مسمویت حاد شوند .
در این وضعیت علاوه بر تحریک سیستم تنفسی امکان دارد کم شدن ضربان قلب ، خستگی ، بی حالی و عرق سرد هم در افراد به خاطر تماس با گاز پدید آید
اکثر اوقات مجرای پساب ظرفشویی یا دستشویی به تدریج گرفته می شود و آب به خوبی رد نمی شود .
همکاران ما کوشش می کنند که پاسخگوی نیاز شما در تمام شبانه روز در منازل شما بزرگواران باشند . کافی است در هر نقطه ای از شهر تهران با تامکا تماس حاصل نمایید تا بتوانیم در سریع ترین زمان خدمات و سرویس خوب را پرستار ارایه کنیم . همکاران ما خیلی با مهارت و فنی هستند به همین خاطر به شما اطمینان می دهیم که هدف ما کسب نظر مساعد شماست .

ابتدا به شواهد پرشدن شده چاه اشاره می کنیم پرشدن چاه نشانه های زیادی را دارا می باشد که امکان دارد یک روز با آن برخورد کنیم و در اینجا بهعلل و نشانه های آن بررسی می کنیم :
۱-چاه چه مدت است که تخلیه نشده است ؟
۲-به تازگی آیا بوی نامطبوع پساب در خانه وجود دارد ؟
۳-آیا انسداد توالت پدید آمد ؟
۴-آیا حشرات وجودشان بیشتر ملاحظه می گردد ؟
۵-آیا ترک یا تو رفتگی در دور چاه رخ داده ؟
این علایمی است که خواهند توانست به شما نشان بدهد که فاضلاب شما پر شده و یا می خواهد پر شود که بایستی سریعا نسبت به آن اقدام نمایید . بایستی گفت که چاه پساب در طی سال ها متمادی و با مرور زمان چاه با فرسودگی روبرو می شود . چاه فاضلاب بهتر است هر چند سال بازدید گردد . تا از حادثه قابل پیشگیری جلوگیری نماییم .
دلیل بوی نامطلوب که گاهی امکان دارد از چاه دستشویی استشمام شود این است که پس از گذشت روزهایی میکرو ارگانیسم ها بی هوازی موجود در چاه اقدام به تجزیه آن می کنند و در نتیجه این فرآیند ، گازهایی مانند آمونیاک ، متان و هیدروژن سولفوره تولید می شوند . این گازها کم کم از چاه بالا می آیند و بوهای نامطلوبی در فضای توالت پخش می کنند در صورتی که اگر مانعی در سرویس بهداشتی نباشد این گازهای نامطبوع به راحتی باعث بدبو شدن محیط می شوند .

اول به شواهد پرشدن شده چاه بیان می کنیم سرریز شدن چاه نشانه های زیادی را دارا می باشد که امکان دارد ناگهانی با آن برخورد کنیم و در این مقال بهعلل و نشانه های آن اشاره می کنیم :
۱-چاه چه مدت هست که تخلیه نشده است ؟
۲-به تازگی آیا بوی بد فاضلاب در ساختمان می پیچد ؟
۳-آیا گرفتگی توالت پیش آمد ؟
۴-آیا حشرات وجودشان بیشتر مشاهده می گردد ؟
۵-آیا ترک یا در دور چاه پدید آمده ؟
این نشانه های است که می تواند به شما بگوید که فاضلاب شما پر شده و یا می خواهد پر شود که بایستی فورا نسبت به آن توجه نمایید . لازم به ذکر است که چاه فاضلاب در طی سال ها متوالی و با گذشت زمان چاه با فرسودگی مواجه می شود . چاه پساب بهتر می باشد هر چند سال بازدید بشود . تا از حادثه قابل پیشگیری جلوگیری کنیم .
علت بوی نامطبوع که گاهی ممکن است از چاه توالت استشمام شود این می باشد که پس از گذشت زمانی ارگانیسم ها بی هوازی موجود در چاه اقدام به تجزیه آن می کنند و در نتیجه این فرآیند ، گازهایی مانند آمونیاک ، متان و هیدروژن سولفوره تولید می شوند . این گازها به آرامی از چاه بالا می آیند و بوهای نامطلوبی در فضای سرویس بهداشتی پخش می شود حالا اگر مانعی در سرویس بهداشتی وجود نداشته باشد این گازهای بدبو به راحتی باعث بدبو شدن فضا می شوند .

در مواردی که کشش آب به سختی و خیلی به کندی می شود با پمپ کردن معمولی به طریق زیر می توانیم لوله را باز کرد :
۱-انجام کار به این طریق است که آب را اول در کاسه دستشویی و یا کفشویی بازی کنیم و بعد از آن پمپ را با فشار مضاعف در آن محل قرار می دهیم فشار سبب متراکم کردن لاستیک پمپ به داخل شترگلو می گردد و به همین دلیل انسداد مجرا مرتفع می شود .
۲- تراکم باد :
اگر به دلیل بودن شئ بیرونی یا سفت شدن لجن باشد بایستی لوله را توسط متراکم کردن هوا باز نمود این وسیله تانکی دارد که با تلمبه نمودن هوا درون آن انباشته خواهد شد و نشانگر با جابجایی روی صحفه گیج میزان فشار هوا را نشان می دهد .
با حفظ دقیق و کامل دستگاه به صورتی که مخاطره لگد زدن و اتفاق بوجود نیاید اهرم دستگاه را می کشیم و کار پمپ شدن با تولید صدای مهیب انجام می شود و مجرا سریعا باز می گردد .
در صورت نیاز عمل تراکم هوا با دستگاه را چندین بار انجام می دهیم تا مجرا مسدود شده باز شود .
یکی دیگر از روش این است که با روان آب به داخل لوله ها و مشاهده کشش سریع ، باز شدن لوله امتحان می گردد فنر زنی چنانکه به روش تراکم کردن هوا نتوانیم مجرا را بازگشایی کنیم ، روش فنر زنی را انجام می دهیم در صورت فاصله محل انسداد با شتر گلو خیلی است کار فنر زدن با دستگاه خاصی انجام می گیرد این دستگاه نیاز به برق دارد .
اگر روش قبل جواب گو مناسبی نباشد و باز نشود از روش متراکم نمودن هوا نتوانیم لوله را باز کنیم روش فنر زنی را به کار می گیریم قسمت نوک فنر حدودا ۱۰۰ میلیمتر تز و مستقیم و از مواد مقاوم می باشد قسمت ابتدایی انحنا مخروطی شکل در فنر ، باعث حرکت اجسام به جلو می شود . کار این دستگاه با صدای وزوز و با چرخیدن فنر و بازی کردن آن به سمت جلو گرفتگی را باز خواهد کرد .
در این حال با ریختن آب با فشار زیاد و عبور سریع آن ، عمل انجام گرفته را امتحان می کنیم . امروزه ما از ماشین آلات لوله بازکن جدید که سریعا عملیات را به سر انجام می رسانند و به شکل های مختلف است ، استفاده می گردد .

لوله بازکنی پرستار

نویسنده مطلب: admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *