لوله بازکنی یوسف آباد

در هنگامی که کشش آب به سختی و خیلی به کندی می شود با پمپ کردن ساده به طریق زیر می توانیم لوله را باز کرد :
۱-انجام کار به این روش است که آب را در ابتدا در کاسه توالت و یا کفشویی بازی کنیم و بعد از آن پمپ را با فشار در آن مکان قرار می دهیم نیروی وارده موجب متراکم کردن لاستیک پمپ به درون سیفون می شود و در نتیجه انسداد مجرا مرتفع می شود .
۲- تراکم هوا :
در صورتی که به علت بودن شئ بیرونی یا سفت شدن فضولات باشد بایستی لوله را با تراکم هوا باز کرد این دستگاه تانکی دارد که با تلمبه نمودن هوا داخل آن فشرده خواهد شد و نشانگر با جابجایی بر روی صحفه گیج مقدار فشردگی هوا را نمایش می دهد .
با نگهداری دقیق و مطمئن سیستم به صورتی که خطر لگد زدن و سانحه پدید نیاید دسته وسیله را خواهیم کشید و کار پمپ شدن با تولید صدای شدیدی انجام خواهد شد و لوله سریعا باز می گردد .
در صورت نیاز کار متراکم کردن هوا با دستگاه را چند بار انجام می دهیم تا لوله مسدود شده بازگشایی شود .
یکی دیگر از راه کار این می باشد که با روان آب به داخل لوله ها و مشاهده کشش سریع ، باز شدن مجرا آزمایش می شود فنر زدن در صورتیکه به طریق تراکم کردن هوا نمی توانیم لوله را بازگشایی نماییم ، روش فنر زنی را به کار می گیریم اگر فاصله محل انسداد با سیفون زیاد باشد کار فنر زنی با دستگاه مخصوصی انجام می گیرد این وسیله نیاز به انرژی الکتریکی دارد .
در صورتی که کارهای قبل پاسخ گو مناسبی نباشد و باز نشود از روش کمپرس هوا نتوانیم مجرا را باز نماییم روش فنر زنی را انجام می دهیم قسمت ابتدایی فنر حدودا ۱۰ سانتی متر تز و مستقیم و از جنس محکم است قسمت ابتدایی پیچ ها مخروطی شکل در فنر ، باعث سردادن اشیا به جلو می گردد . کار این وسیله با صدای وزوز و با چرخیدن فنر و بازی کردن آن به سمت جلو گرفتگی را باز خواهد کرد .
در این حال با روان کردن آب با حجم زیاد و عبور سریع آن ، عمل انجام شده را امتحان می کنیم . امروزه ما از ماشین آلات لوله بازکن مدرن که به سرعت کار را به سر انجام می رسانند و به شکل های مختلف است ، استفاده می گردد .
گرگرفتگی یوسف آباد به دلیل وجود آشغال خارجی یا سخت شدن فضولات باید لوله را توسط هوا باز کرد
این ابزار مخزنی دارد که با تلمبه زدن هوا ، هوا را درون آن انباشته می کنیم و عقربه با حرکت روی گیج فشار میزان فشار هوا را نشان می دهد . با مهار کردن کامل خروجی وسیله محکم نگه داریم تا به این شکل خطر پس زدن بوجود نیاید اهرم ابزار را می کشیم و عمل پمپ شدن با تولید صدای شدید انجام و لوله سریعا باز خواهد شد تشخیص شکستگی انواع لوله های آب و فاضلاب با کیفیت تشخیص نم و رطوبت و گازهای نامطلوب منتشر شده از سیستم لوله کشی ساختمان ، نظارت بر سیستم موتور خانه ، ترمیم ایرادات لوله کشی ، رفع انسداد مجاری فاضلاب با دستگاه ژنراتور با فنرهای متفاوت در سایزهای متفاوت در آوردن تضمین اشیاء وارد شده به لوله پساب نصب همه نوع سرویس های بهداشتی ، لوله بازکنی آشپزخانه ، لوله بازکنی توالت ، لوله بازکنی حمام ، رفع گرفتگی لوله حمام ، رفع گرفتگی لوله های سیمانی ، لوله بازکنی لوله های مسی توسط فنر لوله بازکن .
آیا امکانی وجود دارد که اصلا نیازی به خدمات لوله بازکنی نداشته باشیم ؟ در زمان هایی اصلا امکان ندارد اما در صورتی که کاربری ملک مسکونی است می توانید با رعایت نکاتی می توانیم جلوی مسدود شدن لوله را بگیریم و دیگر نیازی به لوله بازکنی پیدا نکنیم
در مواقع گرفتگی لوله چه کاری را می بایست انجام داد ؟ در صورتی که شما از افرادی هستید که با انسداد لوله یوسف آباد مواجه می شوید بایستی مواردی را برای پیشگیری از مسدود شدن لوله فاضلاب مد نظر بگیرید و موارد زیر کاملا رعایت نمایید تا به این وسیله نظاره گر مسدود شدن زودهنگام لوله های منزل خود نباشید می توانید از توری های موجود در بازار تهیه کنید ودر ورودی لوله های خود قرار دهید و سعی کنید اکثر مواقع از درپوش مناسب استفاده نمایید و هر چند وقت یکبار نیز امتحان کنیم که آشغال درشت توان عبور کردن از توری و درپوش مجازی فاضلاب را نداشته باشید . پس از شستشو مکان هایی نظیر آشپزخانه ، حیاط و پارکینگ و یا … که دارای سنگ ریزه هستند تلاش نماییم از ورود آشغال و یا سنگ ریزه ها و یا … جلوگیری نمایید و پس از اتمام نیز چند دقیقه آب را داخل مجرای فاضلاب بگذارید و یا آب را در درون سطلی پر کنید و به داخل ظرفی پر نمایید این کار باعث می شود که در بین لوله اگر اشیایی هم جمع شده باشد تا حدود بسیار زیادی جهت هدایت آنها کار آمد باشد

گرمسدود شدن یوسف آباد به دلیل وجود شئ خارجی یا سفت شدن لجن بایستی لوله را به وسیله هوا باز کرد
این دستگاه تانکی دارد که با تلمبه زدن هوا ، هوا را درون آن فشرده می شود و عقربه با حرکت روی گیج فشار مقدار فشار هوا را نشان می دهد . با مهار کردن دقیق خروجی ابزار محکم نگه داریم تا به این شکل خطر پس زدن بوجود نیاید اهرم ابزار را می کشیم و عمل پمپ کردن با تولید صدای زیاد انجام و لوله سریعا باز خواهد شد تشخیص شکستگی انواع لوله های آب و پساب با تضمین تشخیص نم و رطوبت و گازهای نامطلوب منتشر شده از شبکه لوله کشی ساختمان ، نظارت بر سیستم موتور خانه ، ترمیم خرابی لوله کشی ، رفع گرفتگی مجاری فاضلاب با دستگاه ژنراتور با فنرهای متفاوت در سایزهای متفاوت در آوردن با ضمانت اشیاء وارد شده به مجرا فاضلاب نصب انواع سرویس های بهداشتی ، لوله بازکنی آشپزخانه ، لوله بازکنی توالت ، لوله بازکنی حمام ، رفع گرفتگی لوله حمام ، رفع گرفتگی لوله های سیمانی ، لوله بازکنی لوله های چدنی با فنر لوله بازکن .

در هنگامی که کشش آب به سختی و خیلی آرام می شود با پمپ کردن ساده به روش زیر می توان لوله را باز کرد :
۱-انجام کار به این طریق است که آب را در ابتدا در کاسه دستشویی و یا کف بازی کنیم و بعد از آن پمپ را با فشار زیاد در آن محل قرار می دهیم فشار موجب تراکم لاستیک پمپ به داخل سیفون می شود و به همین دلیل گرفتگی لوله مرتفع می شود .
۲- متراکم کردن هوا :
اگر به دلیل وجود شئ بیرونی یا سفت شدن لجن باشد باید لوله را توسط تراکم هوا باز کرد این دستگاه مخزنی دارد که با تلمبه نمودن هوا داخل آن جمع می شود و عقربه با جابجایی روی صحفه گیج میزان فشار هوا را نشان می دهد .
با نگهداری دقیق و مطمئن سیستم به صورتی که مخاطره لگد زدن و اتفاق بوجود نیاید اهرم وسیله را می کشیم و عمل پمپ شدن با تولید صدای مهیب انجام خواهد شد و لوله بلافاصله باز می گردد .
در صورت نیاز عمل متراکم کردن باد با دستگاه را چندین مرتبه انجام خواهیم داد تا مجرا گرفته شده بازگشایی شود .
یکی دیگر از روش این است که با ریختن آب به داخل لوله ها و دیدن کشش سریع ، باز شدن مجرا آزمایش می گردد فنر زنی چنانکه به روش تراکم نمودن هوا نمی توانیم مجرا را باز نماییم ، روش فنر زنی را انجام می دهیم در صورت فاصله محل انسداد با شتر گلو خیلی باشد عمل فنر زدن با دستگاه خاصی انجام می گیرد این وسیله نیاز به برق دارد .
اگر کارهای قبل جواب گو خوبی نباشد و باز نگردد از روش متراکم نمودن هوا نتوانیم لوله را باز نماییم روش فنر زدن را انجام می دهیم قسمت نوک فنر حدودا ۱۰۰ میلیمتر تز و صاف و از جنس مقاوم است قسمت ابتدایی انحنا مخروطی شکل در فنر ، باعث حرکت اجسام به سمت جلو می شود . کار این دستگاه با صدای وزوز و با چرخش فنر و حرکت آن به سمت جلو انسداد را باز خواهد کرد .
در اینجا با ریختن آب با فشار بسیار زیاد و کشش پرسرعت آن ، عمل انجام گرفته را امتحان می کنیم . امروزه ما از ماشین آلات لوله بازکن مدرن که به سرعت کار را به سر انجام می رسانند و به فرم های مختلف است ، استفاده می گردد .

دلیل گرفتگی لوله ها :
بیشتر مواقع راه آب دستشویی و یا ظرفشویی به مرور زمان گرفته می شود و آب به راحتی عبور نمی کند .
هر چند وقت بایستی با سیفون تلمبه بکنید . یا از مواد بازکننده مثل چنته استفاده نمایید تا پساب باز شود ولی اشکال اینجاست که این مواد امکان دارد باعث اشکال شوند زیرا مواد شیمیایی لوله ها رو دچار خوردگی می کنند و یا دچار پوسیدگی می کنن .
کافیست تا لوله پساب کمی کهنه باشند یا کمی دچار پوسیدگی کمی باشه تا با ریختن این مواد،لوله سوراخ شود و حادثه به بار بیاید .

لوله بازکنی یوسف آباد

نویسنده مطلب: admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *